Bugun...


Günlük kiralık ev nasıl tutulur?
Konaklama için günlük kiralık ev tercih ediyorsanız internet siteleri üzerinden çeşitli adresler bulabilirsiniz. Ancak kiralama sırasında bazı hususları bilmenizde yarar var.

Günlük kiralık ev nasıl tutulur?

Tatilini ya da iş gezisini evinin bulunduğu yerden farklı bir adreste geçirecek olan kişiler otellerin kalabalık ve gürültülü ortamında vakit geçirmek istemediğinde genellikle günlük kiralık ev tercih ediyor. Birçok şehirde bu amaçla kullanılan evler bulmak mümkün. İnternet siteleri üzerinden kiralık ev bulmanın kolaylaşmış olması da günlük kiralanan evlere olan talebi artıran bir husus olarak karşımıza çıkıyor.

Günlük Olarak Ev Kiralarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Günlük kiralık ev hakkında yapılan düzenlemelerle işlemlerin kayıt altına alınması hedefleniyor. Bu doğrultuda, günlük kiraya verilecek evlerin ruhsatlı olması ve elde edilen kazanç üzerinden vergi ödenmesi yükümlülüğü bulunuyor. Ayrıca, kira bedellerinin ödenmesinde PTT ya da banka kanalını kullanmak gerekiyor. Son olarak ifade edilmesi gereken bir başka yükümlülük ise bu evlerde konaklayan kişilerin kimlik bildirimi yapma zorunluluğu. Ev sahipleri konaklayan kişilerin kimlik bilgilerini alarak emniyete bildirmek zorundalar. Bu yükümlülüklere uygun olarak kiralama yapmayan kişilerin yasal düzenlemeler karşısında cezai yaptırımlara maruz kalacağını unutmamak gerekiyor. Ayrıca düzenlemelere uygun şekilde kiralama yapan kişilerin daha güvenli koşullarda konaklama yapmanızı sağlayacağını düşünebilirsiniz.

Günlük Kiralık Ev Nasıl Tutulur?

Günlük kiralanan evler farklı amaçlara hizmet edecek şekilde dizayn edilmiş olabiliyor. Şehirlerarası seyahat eden ve kısa süreli konaklayan kişiler için uygun olanların yanı sıra arkadaşlarla birlikte konaklamaya uygun daireler bulmak da mümkün. Buna bağlı olarak da evin sahip olduğu özellikler, içindeki eşyalar ve büyüklüğü değişiyor. Bu nedenle öncelikle kriterlerinizi doğru belirlemeniz gerekiyor. Ev kiralamadan önce manzarasına ve konumuna bakarak da bir değerlendirme yapabilirsiniz. Kiralama sürecinde herhangi bir sorun yaşamamak adına mutlaka sözleşme yapmanızda yarar var. Ödeme yapmadan önce sözleşme imzalamak sonradan hak iddia edebilmek açısından da önem taşıyor. Bir ofiste hizmet veren ve kiracılarla sözleşme ilişkisi kurma prensibi ile hareket eden kurumsal firmalardan bu tür evler kiralama yoluna gitmek sorun çıkmasını önleyebiliyor.

Günlük kiralık daire kiralamak ve fiyatları hakkında detaylı inceleme yapmak için aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz.

https://www.hurriyetemlak.com/gunluk-kiralik-daire

 

 
Kaynak: AHA AKBABA HABER AJANSI

Bu haber 1465 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ3 + 4 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI